0

Brak produktów w koszyku.

wnętrze BB-B

Projekt wnętrz oraz przebudowy mieszkania.

Stan istniejący: Mieszkanie w budynku z lat 5otych, wąski przedpokój przechodzący w szerszy „hol” z którego prowadziły drzwi do pozostałych pomieszczeń: pokoju dziennego, mniejszego pokoju, kuchni i małej łazienki z okienkiem do kuchni.

Ilość użytkowników: Para młodych osób

Problemy: Typowo dla tego rodzaju zabudowy pokój sąsiadujący z kuchnią to pokój mniejszy a więc konieczne było zamienienie funkcjami dwóch pokojów. Dodatkowo pierwotny pokój dzienny oddzielony jest od pozostałej części mieszkania ścianą nośną. Istniejąca łazienka była tak mała że mieściła się tam minimalna wanna, brakowało miejsca na pralkę. Przedpokój zabierał z kolei nieproporcjonalnie dużo miejsca w stosunku do wielkości mieszkania.

Założenia projektowe: Stworzenie otwartej części dziennej, w miarę możliwości powiększenie łazienki.

Realizacja: Wyburzono wszystkie istniejące ściany działowe i zrezygnowano z dodatkowego przedpokoju. Przestrzeń funkcjonalną obecnego przedpokoju oraz kuchni wyznacza teraz długość łazienki ponieważ zrezygnowano z dodatkowego wydzielania tych pomieszczeń. Dlatego ważne było dobranie wymiarów łazienki tak aby w samej łazience pomieściły się zarówno wanna jak i pralka, a jednocześnie tak aby przestrzeń w kuchni nie okazała się za wąska. Kolorystyka utrzymana jest w tonacji od bieli do czerni z mocnym akcentem kolorystycznym ożywiającym pomieszczenia które mają mały dostęp światła.