0

Brak produktów w koszyku.

Mieszkanie 2+1

Projekt wnętrz oraz wraz z niewielką przebudową

Stan istniejący: Niewielkie mieszkanie w Chorzowie. 2 pokoje: dzienny pełniący też funkcję sypialni rodziców, przechodni i drugi mniejszy, pokój nastolatka. Ślepa kuchnia z otwarciem w formie barku na pokój dzienny, wejście z przedpokoju. Niewielka łazienka.

Ilość użytkowników: Małżeństwo z nastoletnim synem.

Problemy: Niewielki przedpokój nie posiada miejsca do odwieszenia ubrań gości. Dzienny pokój wieczorem zmienia się w sypialnię rodziców – należałoby wydzielić ją choćby na tyle aby zasłonić kanapę/łóżko porą wieczorną tak aby koledzy przychodzący do syna nie naruszali prywatności rodziców. W łazience brak umywalki. W kuchni jest mało blatów roboczych a same pomieszczenie wymaga odświeżenia.

Założenia projektowe: Zamknięcie kuchni od strony przedpokoju pozwoliło na wykorzystanie wnęki po drzwiach na niewielką garderobę dla gości. Przebudowano wejście do pokoju syna z zastosowaniem drzwi chowanych w ścianę, tak, aby wejście było jak najbliżej przedpokoju a dodatkowe drzwi nie zabierały miejsca. Pozwoliło to na wykonanie zabudowy pełniącej funkcję ścianki osłaniającej kanapę. W ciągu dnia przeszklenie doświetla przedpokój, wieczorem można je zasłonić roletą wydzielając kąt z kanapą od reszty mieszkania. W łazience przearanżowano układ urządzeń tak aby zmieścić niewielką umywalkę. Koło toalety udało się nawet wygospodarować blat roboczy.