0

Brak produktów w koszyku.

Mieszkanie w Bielsku-Białej

Projekt wnętrz

Mieszkanie w Bielsku-Białej

 

Powierzchnia: 67m2, 2 pokoje, część dzienna, łazienka i przedpokój

Lokalizacja: Bielsko-Biała, Polska

 

Zakres: Mieszkanie w Bielsku-Białej zlokalizowane jest w nowym, niskim budownictwie. Projekt obejmował całe mieszkanie począwszy od strefy wejściowej, łazienki z prysznicem, dwóch pokoi oraz części dziennej z wyjściem na balkon. Projekt wykonawczy wnętrz bez nadzoru.

Wytyczne: Mieszkanie przeznaczone jest dla małżeństwa bez dzieci dlatego mały pokój przeznaczony został na pokój gościnny. W całym mieszkaniu miały znajdować się płytki imitujące marmur, wyjątek stanowią pokoje gdzie zastosowaliśmy przytulniejsze panele. Mieszkanie jest niskie, dlatego w części komunikacyjnej celem powiększenia przestrzeni i zgodnie z życzeniem Inwestora zastosowany został sufit napinany w połysku.

Projekt: 

  • Zmiany w lokalizacji ścian: brak, projekt zakładał dostosowanie się do ścian istniejących.
  • Styl i charakter: z uwagi na niskie sufity zdecydowaliśmy się na jasne kolory pomieszczeń. Inwestorom zależało na konkretnych kaflach, które mają chłodny, elegancki charakter dlatego ociepliliśmy wizualnie wnętrza dodając elementy drewniane, tapicerowane meble oraz tapety dodające przytulności. Bardzo monochromatyczna łazienka również została ocieplona poprzez dodanie drewnianej szafki na wymiar.
  • Przedpokój: w przedpokoju przewidziane zostało miejsce na szafę zaraz przy wejściu. Zastosowaliśmy drzwi z lustrami celem poszerzenia pomieszczenia. Nietypowym rozwiązaniem było umieszczenie w szafie pralki do prania. Ponieważ szafa sąsiaduje z łazienką było to możliwe od strony technicznej. Przedpokój znajduje się na przeciwległym końcu mieszkania w stosunku do części dziennej zatem nie było obawy, że hałas będzie przeszkadzał np. w oglądaniu telewizji.
  • Część dzienna: część dzienna to ok. 30m2, na których musieliśmy zmieścić wygodny wypoczynek, stół jadalniany oraz kuchnię. Całość zaprojektowana została tak aby możliwie czytelnie wydzielić poszczególne strefy. W kuchni zastosowaliśmy w pasie roboczym te same kafle, które pojawiają się już w łazience i na podłodze.
  • Sypialnia i pokój gościnny: oba pokoje są bardzo małe. W zasadzie posiadają minimalne wymiary umożliwiające korzystanie z nich. W sypialni zmieściła się zatem jedynie szafa i łóżko małżeńskie. Z uwagi na wymiary pokoju nie było miejsca na większy zagłówek dlatego samo łóżko wstawione zostało zatem do podświetlanej wnęki a dopiero po jego bokach dobudowaliśmy ściany gk zyskując przytulny charakter. W pokoju gościnnym natomiast z uwagi na jego szerokość musieliśmy zastosować kanapę rozkładaną jak dawne wersalki – była to jedyna opcja oby łóżko było rozkładane.
  • Łazienka: dzięki „wyprowadzeniu” pralki do przedpokoju udało się wizualnie po szerzyć pomieszczenie poprzez zastosowanie szafki na całą szerokość pomieszczenia. Dodatkowo pomieszczenie dzięki temu nie sprawia wrażenia „maciupkiego”. W zasadzie nie było tutaj opcji wstawienia wanny, na szczęście Inwestorzy z góry zakładali jedynie prysznic.