0

Brak produktów w koszyku.

Elewacja Bielsko-Biała

Modernizacji elewacji z przebudową dachu

Stan istniejący: Jak na zdjęciach -budynek mieszkalny jednorodzinny. Dach jednospadowy, nieużytkowe poddasze w przestrzeni dachu. Elewacja starego typu z mocno nakrapianym tynkiem, nieocieplana. Od strony frontowej w poziomie piętra balkon z wnęką – do zachowania.

Założenia projektowe: Inwestorowi zależało na unowocześnieniu budynku oraz zlikwidowaniu niepotrzebnej wnęki w poziomie piętra, która była zupełnie nieużytkowa. Należało również uporządkować i „uspokoić” elewację. Istniejące okna przewidziano do zachowania.

Projekt: Ponieważ  dach również wymagał docieplenia i naprawy zdecydowano się na przebudowę dachu tak aby zlikwidować dużą nadbudowę od strony frontowej. Na elewacjach wprowadzono drewno, które ociepliło nowoczesną bryłę a także wkomponowało budynek w otaczającą zieleń. Wnękę w poziomie piętra zabudowano przeszkleniem umożliwiając w ten sposób „wpuszczenie” ogrodu do wnętrza domu, a zastosowanie drewnianych przesłon pozwoliło ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia. Istniejące okna pozostały bez zmian.

0 0 vote
Article Rating