0

Brak produktów w koszyku.

Mieszkanie Bielsko-Biała

Projekt wnętrz oraz przebudowy mieszkania.

Powierzchnia: 51m2

Lokalizacja: Bielsko-Biała, Polska

 

Stan istniejący: Mieszkanie mieści się w budynku z lat 5otych.  Wchodzimy do wąskiego przedpokoju, który przechodzi w szerszy „hol”. Z niego mamy wejścia do pozostałych pomieszczeń: pokoju dziennego, małego pokoju, kuchni i bardzo małej łazienki z okienkiem do kuchni.

Problemy: Typowo dla tego rodzaju zabudowy pokój sąsiadujący z kuchnią to pokój mniejszy. Przy połączeniu kuchni z pokojem konieczne było zamienienie funkcjami dwóch pokojów – dziennego większego z małym pokojem. Dodatkowo pierwotny pokój dzienny oddzielony jest od pozostałej części mieszkania ścianą nośną co uniemożliwia zmianę jego wielkości. Istniejąca łazienka jest tak mała, że brakowało choćby miejsca na pralkę. Przedpokój zabierał z kolei nieproporcjonalnie dużo miejsca w stosunku do wielkości mieszkania.

Założenia projektowe: Stworzenie otwartej części dziennej, w miarę możliwości powiększenie łazienki.

Realizacja: Wyburzono wszystkie istniejące ściany działowe i zrezygnowano z dodatkowego przedpokoju. Przestrzeń funkcjonalną obecnego przedpokoju oraz kuchni wyznacza teraz długość łazienki ponieważ zrezygnowano z dodatkowego wydzielania tych pomieszczeń. Ważne było dobranie wymiarów łazienki tak aby w samej łazience pomieściły się zarówno wanna jak i pralka, a jednocześnie tak aby przestrzeń w kuchni nie okazała się za wąska podobnie jak przedpokój z drugiej strony łazienki. Kolorystyka utrzymana jest w tonacji od bieli do czerni z mocnym akcentem kolorystycznym ożywiającym pomieszczenia które mają mały dostęp światła.

 

0 0 vote
Article Rating