0

Brak produktów w koszyku.

Mieszkanie Chorzów

Projekt wnętrz oraz wraz z niewielką przebudową

Powierzchnia: 35m2

Lokalizacja: Chorzów, Polska

 

Stan istniejący: Niewielkie mieszkanie w Chorzowie. 2 pokoje: dzienny pełniący też funkcję sypialni rodziców, przechodni i drugi mniejszy, pokój nastolatka. Ślepa kuchnia z otwarciem w formie barku na pokój dzienny i wejściem z przedpokoju. Niewielka łazienka bez umywalki (brak miejsca).

Problemy: Niewielki przedpokój nie posiada miejsca do odwieszenia ubrań gości. Dzienny pokój wieczorem zmienia się w sypialnię rodziców – należałoby wydzielić ją choćby na tyle aby zasłonić kanapę/łóżko porą wieczorną tak aby znajomi przychodzący do syna nie naruszali prywatności rodziców. W łazience brak umywalki ponieważ Inwestorzy nie znaleźli już na nią miejsca po wstawieniu pralki. W kuchni jest mało blatów roboczych a same pomieszczenie wymaga odświeżenia.

Projekt: Zamknięcie kuchni od strony przedpokoju pozwoliło na wykorzystanie wnęki po drzwiach na niewielką garderobę dla gości. Przebudowano wejście do pokoju syna z zastosowaniem drzwi chowanych w ścianę przez co zabiera mniej miejsca. Dodatkowo przesunięto drzwi tak, aby wejście było jak najbliżej przedpokoju – w ten sposób tuż za nimi można postawić ściankę zasłaniającą kanapę od strony przedpokoju. Zdecydowano się na ściankę w formie przeszklonej zabudowy. W ciągu dnia przeszklenie doświetla przedpokój, wieczorem można je zasłonić roletą wydzielając kąt z kanapą od reszty mieszkania. W łazience przearanżowano układ urządzeń tak aby zmieścić niewielką umywalkę. Koło toalety udało się nawet wygospodarować blat roboczy.

 

 

0 0 vote
Article Rating