0

Brak produktów w koszyku.

Apartament Chorzów

Projekt zmian lokatorskich i wnętrz

Apartament w Chorzowie

 

Powierzchnia: 118m2

Lokalizacja: Chorzów, Polska

 

Zakres: Apartament w Chorzowie zlokalizowany jest na ostatnim piętrze niskiego bloku stąd spory taras widoczny na rzucie. Projekt obejmował całe mieszkanie przy czym dwa mniejsze pokoje wstępnie miały być urządzone meblami z poprzedniego mieszkania dlatego dla tych pomieszczeń był to jedynie projekt koncepcyjny. Projekt prowadziłam od etapu zmian lokatorskich dla dewelopera aż po projekt wnętrz.

Wytyczne: Inwestorom zależało na dużej otwartej części dziennej. Mieliśmy zachować dwie łazienki – główna z prysznicem, mniejsza z wanną. Ze względu na rozmieszczenie okien w mieszkaniu przy pierwotnym układzie ścian pojawiał się problem z zagospodarowaniem szaf.

Projekt: 

  • Ścianki działowe: zostały całkowicie przeprojektowane.
  • Ściany nośne: zmieniliśmy miejsca wejścia do części dziennej tak aby zyskać więcej przestrzeni w rejonie okna tarasowego oraz poszerzyliśmy dwukrotnie okno tarasowe w salonie.
  • Instalacje: z większych zmian – piec c.o. oraz pralka przeniesione zostały do komórki na zewnątrz mieszkania.
  • Pozostałe: ponieważ część dzienna miała być jak największa to w pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na rezygnację z pomieszczenia garderoby przy wejściu do mieszkania. W ten sposób zyskaliśmy dużą jednoprzestrzenną część dzienną z kuchnią wyspową. Część prywatną mieszkania czyli pokoje i łazienki przeprojektowaliśmy tak aby zmniejszyć komunikację, powiększyć sypialnię. Celem było zmieszczenie w niej dwóch szaf: jednej głębokiej a drugiej płytkiej. Inwestorom zależało na dużym prysznicu w głównej łazience stąd mniej spotykane rozwiązanie czyli właśnie prysznic w łazience głównej a wolnostojąca wanna w mniejszej łazience.
  • Co się nie udało: każdy projekt ma swoje ograniczenia. Tutaj niestety sypialnia z dużymi szafami zmniejszyła pozostałe pokoje do minimum jednak wyszliśmy z założenia, że ważniejsza jest część dzienna, w której spędza się większość czasu.

Apartament pojawia się również we wpisie na blogu „Przykład zmian lokatorskich”

 

0 0 vote
Article Rating