0

Brak produktów w koszyku.

Adaptacja stodoły

Przebudowa budynku jednorodzinnego ze stodołą

Stan istniejący: Klasyczny dom jednorodzinny na wsi – część mieszkalna oraz dobudowana do budynku drewniana stodoła z murowanymi filarami przekryte wspólnym, dwuspadowym dachem. Budynek służy jako dom wakacyjny dla kilku rodzin i pokoleń.

Założenia projektowe: Jest to projekt koncepcji przebudowy. Z uwagi iż budynek służy wielu rodzinom ważne było stworzenie możliwie największej ilości pokoi. Jednoczenie zależało nam na zachowaniu przestronności.

Projekt: Stodołę zaadaptowano na część dzienną a zarazem wspólną z dużym salonem, kominkiem, jadalnią oraz otwartą kuchnią. Projekt zakłada wyburzenie istniejącej klatki schodowej i wybudowanie nowej, wygodnej prowadzącej z części dziennej. Zmienia się również miejsce wejścia do budynku tak aby oddzielić cześć wejściową, wspólną od części nocnej – pokojowej.  Miejsce po dawnym wejściu zaadaptowano na pralnię/pomieszczenie gospodarcze tak aby skrócić długi korytarz. Przeciwległe wejście zachowano w formie okien balkonowych doświetlających korytarz. Parter to raczej pokoje dla dorosłych, piętro przeznaczone na pokoje dzieci, ewentualnie dodatkową sypialnię dorosłych. Na antresoli wygospodarowano również niewielki aneks wypoczynkowy, który może być użytkowany zarówno jako pokój zabaw dzieci jak i dodatkowy kąt w odosobnieniu od części dziennej.

0 0 vote
Article Rating