grudzień 7, 2018

Pantone kolor roku 2019

Trudno mi prawdę uwierzyć, że to już minął kolejny rok. Pamiętam jak jeszcze tak niedawno pisałam o kolorze roku 2018! No, ale nie da się czasu oszukać – rok minął, a Pantone ogłosił kolor roku 2019. Słyszeliście już jaki to kolor czy jeszcze nic Wam o tym nie wiadomo? Zapraszam po dawkę wiadomości a przy okazji również dawkę inspiracji 🙂

PANTONE 16-1546 Living Coral

Pantone kolor roku 2019

Living Coral to właśnie kolor na nadchodzący rok. Energetyzujący a przy tym łagodny jak opisuje kolor sam Pantone. W świecie, w którym zewsząd otacza nas technologia a social media coraz bardziej wchodzą do naszego życia i są jego nieodłączną częścią szukamy tego co prawdziwe, szczerej komunikacji, relacji, prywatności i intymności. Living Coral symbolizuje naszą wrodzoną potrzebę optymizmu, pozytywnych emocji w naszej codzienności. Jest połączeniem tego co charakteryzuje nasz współczesny model życia czyli naszej obecności w wirtualnym świecie a jednocześnie piękna natury nas otaczającej. Pantone zwraca uwagę na rolę jaką pełnią rafy kolarowe, jednoznacznie kojarzące się z tym odcieniem. Są one schronieniem dla różnorodnych form życia i kolorów. Można zatem odczytać, że Living Coral ma być symbolem schronienia dla ważnych wartości w naszym życiu, które nie powinny nam umykać w dobie czasów social media. Nawet nasza obecność w tych mediach może nieść za sobą coś wartościowego i prawdziwego jeśli będzie nam na tym zależeć.

Chętnych do poczytania więcej, o tym skąd wziął się w ogóle zwyczaj ogłaszania koloru roku Pantone zapraszam na stronę samego Pantone.

Pantone kolor roku 2019

Pantone Living Coral we wnętrzach

Po dawce informacji i kolarowym kolorze roku trochę dawki inspiracji. Przyznam, że jest to kolor, który zdecydowanie lepiej odnajdzie (i już odnajduje się) we wnętrzach. Kolor ciepły, w zestawieniu z szarościami może pięknie ocieplać wnętrza, dodawać do nich trochę kobiecości. Jednak jeśli dodamy do niego jakieś typowo męskie, surowe akcenty otrzymamy zrównoważone wnętrze.

Pantone kolor roku 2019, moodboard Pantone we wnetrzach

 

Przyjemnie prawda? A wyobraźcie sobie jeszcze ten kolor w pokojach dziecięcych. Świetne urozmaicenie wszechobecnych skandynawskich czarno-biało, szarych wnętrz. Do tego jego odcień świetnie będzie się komponował z wszelkimi drewnianymi i metalowymi dodatkami. Jest to też ciekawy kolor na dodatki do takich neutralnych wnętrz. Koce, poduszki, dywany..

Pantone Living Coral w grafice

Ponieważ jak wiecie zajmuję się też grafiką to nie może się obejść bez inspiracji graficznych. Jak widać poniżej jest to tak uniwersalny kolor, że jego zastosowanie można znaleźć w różnych dziedzinach. Będzie pasował do typowo kobiecych biznesów, do firm związanych ze ślubami – wszelkie zaproszenia, etykietki, a także do innych mniej formalnych działalności. Wszystko zależy jak dobierzemy do niego dodatki, jakimi kolorami uzupełnimy, jakimi fontami.

Pantone kolor roku 2019 moodboard Pantone w grafice

 

I co powiecie? Chyba zdecydowanie lepszy kolor niż Pantone 2018? Mi zdecydowanie bardziej się podoba i lubię zestawiać takie kolory z zimniejszymi kolorami. Jako akcenty i podkreślenie jest rewelacyjny. Ciepły, wesoły, stonowany jednocześnie i nie typowo krzykliwy. Na powyższych zestawieniach zdecydowanie widać połączenie nowoczesności, mediów z ciepłością, energią – wszystko to co powinno nam towarzyszyć na co dzień 🙂

Muszę przyznać, że jak zobaczyłam ten kolor jako kolor roku Pantone to pomyślałam sobie jaki przyjemny, fajny kolor! Dajcie znać czy Wam też się podobają takie połączenia!

 

 

0 0 vote
Article Rating