listopad 27, 2017

Pomysły dla biznesu na święta.

Coraz bliżej Święta.. coraz bliżej Święta.. dzyń dzyń.. i czerwone ciężarówki Coca-Cola. Ot takie mi się skojarzenie nasunęło gdy zastanawiałam się jak zacząć ten wpis. Coca-Cola wykonała jak widać kawał dobrej marketingowej roboty. Tak już się przyzwyczailiśmy, że to czas kiedy się daje, dostaje, wzajemnie dziękuje i przyozdabia domy na święta więc warto pamiętać też o naszym biznesie. Kilka porad z punktu widzenia branży graficznej czyli pomysły na święta dla biznesu.


Pomysły dla biznesu na święta – Życzenia i podziękowania firmowe

1. Kartka

Pomysły na święta dla biznesu - Kartka biznesowa

Gdy myślisz o pomyśle na święta dla biznesu to chyba jest to pierwsze skojarzenie prawda? I wcale nie oznacza to, że jest to zły pomysł. Może to być zarówno wersja elektroniczna jak i klasyczna papierowa. Na którą się zdecydować? Cóż.. pewnie zauważyłeś, że przed świętami Twoja skrzynka mailowa zaczyna się wypełniać takimi kartkami. Osobiście – zwracam większą uwagę tylko na te od naprawdę zaprzyjaźnionych firm i osób oraz te które wyróżniają się designem. Resztę przeglądam na prędko. Jest to jednak rewelacyjna opcja dla zapominalskich i spóźnionych ponieważ przygotowanie takiej kartki zajmuje mniej czasu niż kartki klasycznej, którą oprócz zaprojektowania trzeba jeszcze wydrukować i odpowiednio wcześnie wysłać.

Klasyczne kartki natomiast w czasach łatwości wysyłania maila, wiadomości na facebooku, czy smsa to coś co po prostu cieszy. I zawsze można połączyć ją z którąś z opcji poniżej.

2. Podziękowania

Pomysły na święta dla biznesu - Kartka z podziekowaniami

To jakby inna forma klasycznej kartki. Zwyczaj szeroko stosowany w zachodniej kulturze i który coraz częściej wkracza również w sferę naszych biznesów. Jest to pojedyncza kartka z podziękowaniami dla klientów, współpracowników za dotychczasową współpracę. Nie pisze się tutaj jakiś wielkich wypracowań. Zwykłe słowo „Dziękujemy”, ewentualnie w przypadku bardziej osobistych relacji z pozostawionym miejscem na własnoręczne dopisanie kilku słów czy po prostu podpis. Zazwyczaj z tej formy korzystają osoby prowadzące sprzedaż. Do zamówień dokładają wówczas kartę z podziękowaniami za dokonany zakup. Podziękowania stosują jednak również osoby prowadzące wszelkiego rodzaju usługi.


Pomysły dla biznesu na święta – Upominki firmowe

1. Kupony

 

Pomysły na święta dla biznesu - Kupon rabatowy

Jeśli prowadzić biznes związany ze sprzedażą świąteczne kupony to z pewnością dobra opcja dla Ciebie. Nic tak nie cieszy kupujących jak zniżka czy rabat. Kupony można załączyć np. do zakupów realizowanych od jakiejś kwoty albo po prostu swoim stałym najlepszym klientom.

2. Bony podarunkowe

Pomysły na święta dla biznesu - Bon podarunkowy

Nie jest to co prawda prezent od Ciebie a opcja dla Twoich klientów na sprezentowanie komuś Twojej usługi bądź produktów. Dla Ciebie to znak, że ktoś zadowolony z Twoich usług chce Cię polecić swoim bliskim. Jest to zatem dobry pomysł na promocję i zyskanie nowych klientów. Zawsze możesz osobę zakupującą bon obdarować czymś w ramach podziękowań.

3. Drobne słodkości

Pomysły na święta dla biznesu - Słodkie upominki

Kojarzycie coraz częściej stosowane upominki od Młodej Pary dla Gości? To podoba forma podziękowań. Paczuszka pierników z kartonikiem z firmowym logiem; cukierki zapakowane w firmowe papierki; odrobina dobrej herbaty w niewielki słoiczku z nakleją firmową. Takie smaczne podarunki z pewnością ucieszą i wyróżnią Was na tle innych.

4. Gadżety reklamowe na Nowy Rok

Tutaj opcji jest naprawdę wiele. I w zasadzie co roku zdarza mi się przygotowywać projekty graficzne dla firm z którymi współpracuję na co raz to inny gadżet. W tym roku np. przygotowuję grafiki do projektu podkładki pod myszkę z funkcją kalendarza.


Pomysły dla biznesu na święta – Dekoracja biznesu na święta

W okresie świąt przystrajamy mieszkania choinkami, dekoracjami. To samo często pojawia się w naszych biurach, a co z przestrzenią wirtualną? W obecnych czasach spędzamy tam coraz więcej czasu, robimy zakupy przez internet. Warto zatem zadbać i o tą część wizerunku firmy.

1. Strona firmowa na święta

Pomysły na święta dla biznesu - Baner na stronę www

Tutaj opcji jest kilka w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Czy bardziej delikatny i mniej widoczny czy właśnie rzucający się w oczy:

  • otwierający się baner po wejściu na naszą stronę gdy chcemy np. dodatkowo poinformować o planowanej przerwie świątecznej
  • świąteczny baner / slider na stronie www wbudowany w grafikę strony
  • świąteczne przyozdobienie logo na stronie

2. Grafika na bloga lub Facebooka

Pomysły na święta dla biznesu - Świąteczna grafika na facebooka

To bardzo popularna i prosta opcja a przy tym nieuciążliwa dla użytkowników. Warto pomyśleć o ciekawej świątecznej grafice na ten czas.


Opcji jest wiele i zależy to tylko i wyłącznie od inwencji twórczej.

Poniżej przykład kartki, którą ja przygotowałam w ramach swojego biznesu w zeszłym roku.

Kartka w formacie kwadratu. Składała się ze złotej tekturki / podstawy, do niej dołączone kartki kremowego papieru z życzeniami, autorską grafiką choinki  oraz dodatkowa kartka z kalendarzem na obecny rok. Chciałam dołączyć po prostu coś co może mieć też funkcję użyteczną. U mnie ten kalendarzyk sprawdza się w 100% – stoi pod monitorem dzięki czemu mam kalendarz zawsze pod ręką na wypadek np. rozmowy telefonicznej.

Pomysły na święta dla biznesu - Kartka firmowa Forone.pl

Pomysły na święta dla biznesu - Kartka firmowa Forone.pl

Lubię połączenia minimalizmu z czymś bardziej.. hmm.. przyziemnym jak właśnie kawałek odręcznego szkicu, rysunku.

Co wybralibyście dla swojego biznesu? A może chcielibyście kilka darmowych gotowych do druku wzorów którejś z opcji? Dajcie znać! W grudniu, który już za pasem z pewnością coś w ramach prezentu się pojawi.. Zaglądajcie!

0 0 vote
Article Rating