grudzień 12, 2017

Pantone 2018 we wnętrzach

Patone Color Institute ogłosił kilka dni temu kolor roku 2018 i został nim..  Ultra Violet 18-3838.

Pantone Color of the Year

Piękny opis koloru wg specjalistów Pantone: „A dramatically provocative and thoughtful purple shade, PANTONE 18-3838 Ultra Violet communicates originality, ingenuity, and visionary thinking that points us toward the future.” / ” Dramatycznie prowokacyjny i refleksyjny odcień fioletu, PANTONE 18-3838 Ultra Violet łaczy w sobie oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie podejście, które ukierunkowuje nas w stronę przyszłości”.

Dyrektor zarządzający Instytutu Pantone uzasadnił wybór koloru podkreślając, że żyjemy w czasach, które wymagają od nas inwencji i kreatywności. Wybrany kolor ma wynosić naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Kojarzony z kosmosem, nieznanymi galaktykami, ma inspirować zarówno twórczo jak i zmuszać do zwykłych ludzkich przemyśleń.

Przyznam, że przy takim opisie koloru fioletowego zaczynam go coraz bardziej lubić.

Pantone 2018 we wnętrzach

 

A dla Was kilka inspiracji wnętrzarskich z dowodem, że takich kolorów nie trzeba się bać. Odpowiednio połączone z pozostałym wystroję potrafią nadać wnętrzu ciekawy klimat. Eksperymentujcie, bawcie się kolorem!

Pantone 2018 we wnętrzach

Zródła zdjęć i produktów: 1,2,3,4,5,6,7A, B, C

U mnie Ultra Violet stoi na biurku ;):

Pantone 2018 we wnętrzach

Kto z Was lubi fiolety pewnie będzie zadowolony. A kto nie to może jak się zainspirujecie tym kosmicznym kolorem to polubicie?

 

0 0 vote
Article Rating