grudzień 1, 2018

Świąteczna tapeta grudzień 2018

Grudzień – najbardziej ciemny z miesięcy, często na równi z listopadem najbardziej ponury. Grudzień ma jednak tą przewagę nad innymi miesiącami, że pojawiają się na ulicach ozdoby świąteczne, światełka i powoli nastrajamy się do świąt. Nie powiem żebym przepadała za wszechobecną muzyką z dzwoneczkami i „hohoho!”, na szczęście w marketach bywam od wielkiego dzwona ostatnio. Natomiast ozdoby świąteczne lubię. Sama dziś wyciągnęłam pierwsze z nich i udekorowałam stół w salonie (czyli moje biuro;) ) i załączyłam lampi w sypialni – te akurat są ozdobą całoroczną u mnie.

Grudniowy nastrój

Świąteczna tapeta grudzień 2018

Inspiracje źródło Pinterest.

Inspiracje grudniowy to cały przekrój, nie tylko te związane ściśle ze świętami. Z grudniem kojarzą mi się też mandarynki i ich zapach (kto zagląda na Instagrama ten już wie..), świeczki, światła.. Natomiast tematem przewodnim jest tym razem połączenie świątecznego nastroju i mikołaja. U mnie nigdy pod choinkę prezentów nie przynosił Mikołaj. Chyba u nikogo z nas tak nie było, zmienia się to teraz pod wpływem napływającej do nas mody amerykańskiej. Ja jednak trzymam się swojej tradycji – Mikołaj przychodzi 6tego grudnia, w Wigilię przychodzi Dzieciątko lub Gwiazka. Ciekawe co u Was? Wiem, że każdy region ma swoje tradycje 🙂

Zatem niech towarzyszy nam pan Mikołaj:

Świąteczna tapeta grudzień 2018

Świąteczna tapeta na grudzień z mikołajem i gwiazdkami

Świąteczna tapeta grudzień 2018

Świąteczna tapeta na grudzień z mikołajem i gwiazdkami – w przybliżeniu

Dla wyjaśnienia – Mikołaja namalowałam w zeszłym roku. W tym roku w okolicy grudnia narobiło mi się sporo zaległości z różnych powodów więc nie było czasu przygotować czegoś specjalnie. Lubię jednak ten rysunek bardzo więc nie przeszkadza mi, że będzie mnie witał co dzień na ekranie. Tym razem połączyłam go ze zdjęciem. Zdjęcie nie jest mojego autorstwa (pochodzi z darmowego banku zdjęć).

Świąteczna tapeta grudzień 2018

Informacja: Tapety możecie instalować zarówno u siebie w domu jak i na komputerach firmowych. 

Miłego korzystania! Obyście nie należeli do tych którzy nie mogą już na dekoracje świąteczne patrzeć 😉 starałam się żeby było delikatnie i bez przesady. Dajcie znać jak się podoba i jak tam u Was przygotowania grudniowe (niekoniecznie muszą przecież być nazywane świątecznymi).

Tapeta 1920x1200       Tapeta 1920x1080       Tapeta 1366x768

Tapeta 1680x1050       Tapeta 1440x900

0 0 vote
Article Rating